Děti vařily pod širým nebem

Mladí kuchtíci krájeli, vařili, smažili, opékali, míchali a ochutnávali. Ale také museli po sobě uklízet a starat se o oheň.

Mladí kuchtíci krájeli, vařili, smažili, opékali, míchali a ochutnávali. Ale také museli po sobě uklízet a starat se o oheň.

Royal Rangers
Mezinárodní organizace pro děti a mládež školního věku. Cílem je pozitivně ovlivnit výchovu mladé generace na základě křesťanských principů morálky a etiky.
Royal Rangers v ČR
Zapsaný spolek, který se věnuje volnočasovým aktivitám pro děti od 5 do 18 let.
Zuzana Kyselová
Netradiční příměstský tábor plný vaření zažily děti, které se zapojily do tábora 14. přední hlídky Royal Rangers ve Vyšším Brodě. Děti si během pěti srpnových dnů vyzkoušely prázdninové vaření pod širým nebem, i když ne tak docela, neboť jim hlavy před prudkým sluncem chránila celtová plachta. Děti v originální kuchyni připravovaly jednoduchá jídla na ohni. “ Byla to jídla skutečně jednoduchá, aby je zvládly, “ líčila Veronika Tůmová, velitelka přední hlídky RR v ČR Vyšší Brod. “ Takže například lečo, rizoto, landšmít s bramborem, špagety, jako zákusek banán zapečený s čokoládou a podobně. “ Děti to náramně bavilo, stejně tak jim pak chutnalo a horko je pod plachtou, kde to pěkně větralo, vůbec nesužovalo. Kuchyni postavili účastníci vaření, mezi nimiž nechyběli ani rodiče dětí podle přesného návodu, v němž jsou dané délky kulatiny, úpravy ohnišť, rozměry a vybavení pracovního prostoru i umývárky. Kuchyně se postaví za pomoci prken, provazu, sekery a pily a nejsou k tomu potřeba hřebíky. “ Mysleli jsme, že nám stavba bude poměrně trvat, ale měli jsme ji v pohodě za tři dny hotovou, “ líčila Veronika Tůmová. Kuchyně vznikla na jedné zahradě nad Vyšším Brodem. Děti pochopitelně jenom nevařily. Učily se také připravovat oheň, mýt nádobí a jiné činnosti, ale také se bavily při rozmanitých soutěžích. A už se těší, až si to zopakují příští rok zase.
/ Z Českokrumlovského deníku. /